بهمن عسگری قربانی دوپینگ شد/ فرصت طلایی کاراته ایران از دست رفت

به گزارش کاراته پرس، بهمن عسگری در بهمن ماه سال ۹۸ سهمیه المپیک را گرفته و نیازی نداشت برای مسابقات کاراته وان لیسبون دوپینگ کند اما اشتباه پزشک خانوادگی او باعث شد نام او در فهرست دوپینگی های ناخواسته برود.

شهرام هروی سرمربی تیم ملی کاراته که بسیار ناراحت بود، تاکید کرد این ورزشکار که متهم به دوپینگ شده بسیار خوش اخلاق و شایسته بود و در چند سال اخیر ۳۰ بار آزمایش منفی دوپینگ داشته است. هروی از او نامی نبرد، اما گفت این ورزشکار سهمیه المپیک را یک سال و نیم قبل گرفت. با توجه به این که از بین سجاد گنج زاده و بهمن عسگری، بهمن سهمیه را یک سال و نیم قبل گرفته و هروی این مطلب را عنوان داشته بود، به نظر می رسد محروم قطعی ما در المپیک همین بهمن عسگری است.

بهمن عسگری ۴ طلای جهانی، یک طلای بازیهای آسیایی و ۴ طلای قهرمانی جهان را داشته است و قهرمانی با چنین اعتبار و چنین کارنامه ای نمی تواند برای شرکت در مسابقات کاراته وان لیسبون در حالی که سهمیه المپیک را قبل از همه به دست آورده بود دوپینگ کند.

در این میان او در بهمن ماه به پزشکی مراجعه می کند و از او دارویی می گیرد و با اصرار به پزشک تاکید می کند که از ممنوعه نبودن دارو اطمینان داشته باشد و پزشک هم ادعا می کند داروی مورد نظر در لیست ممنوعه نیست اما با همه این احوال آن چه نباید رخ داده است.

در این میان مقصر اول پزشک مربوطه است که ظاهرا دانش کافی از داروهای ضد دوپینگ نداشته است و مقصر دوم خود بهمن عسگری عزیز که در شرایطی که آماه بود دهمین طلای معتبر خود از میادین جهانی و قاره ای را بگیرد این گونه همه ما را در بهت فروبرد.

خبر کوتاه بود، دوپینگ قهرمان خوش اخلاق رشته مردان که یک سال ونیم قبل سهمیه گرفته بود مثبت اعلام شد، احتمالا نام او به این دلیل برده نشده که شاید کمیته بین المللی، صحت دعاوی و مستندات پرونده بهمن را تایید کند که بعید می دانیم این گونه باشد.

کد خبر: 1593

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 3 =