سجادی نام کاراته کا دوپینگی ایران را لو داد!

سرپرست کاروان ایران در المپیک توکیو نام کاراته کار دوپینگی ایران را لو داد.

به گزارش کاراته پرس، نصرالله سجادی در خصوص شرایط کاروان کشورمان برای اعزام به مسابقات المپیک اظهار داشت: به جز تیم تیراندازی بانوان و بسکتبال که در اروپا مسابقه می‌دهند، بقیه تیم‌ها در داخل و در اردو هستند. مشکل و مصدومیتی نداریم. امیدواریم بچه‌ها آمادگی خودشان را تا زمان اعزام حفظ کنند.

سرپرست کاروان ایران در بازی‌های المپیک در مورد دوپینگ کاراته و تکواندو گفت: در کاراته ورزشکار ما مصرف دارو داشته، باید با فدراسیون پزشکی مشورت می‌کرد و این را بارها گفته‌ایم اما متأسفانه با پزشک شخصی خودش صحبت کرده و آنها هم اطلاعی نداشتند. دارویی که او استفاده کرده جزو داروهایی است که دوپینگ محسوب می‌شوند.

وی افزود: در مورد تکواندو هم این رشته به صورت رسمی در المپیک نیست. تکواندو تیمی به صورت آزمایشی است که در دهکده المپیک و همچنین سالن‌های مسابقات حضور ندارند. مربوط به کاروان اعزامی و داخل کاروان ما نیستند.

سجادی با بیان اینکه نگرانی ما بابت کاراته است، عنوان کرد: متأسفانه عسگری دوپینگ کرده، البته فدراسیون کاراته با ارسال نامه درخواست تجدیدنظر داشته چون این اتفاق سهوی بوده، آنها هم گفته‌اند در این هفته بررسی می‌کنند و پاسخ می‌دهند. برای این مسأله وکیل گرفته‌اند اما دوپینگ سهوی و عمدی ندارد، سهوی هم باشد آن دارو باید با دز مشخصی مصرف شود اما متأسفانه او و پزشک معالجش اطلاعی نداشتند.

سرپرست کاروان المپیک کشورمان در مورد زمان اعزام تیم‌ها اظهار داشت: روز 26 تیر تیم‌های شمشیربازی، تیراندازی، تیروکمان و والیبال اعزام اول هستند. روز 27 هم اعزام داریم و بسکتبال و دوچرخه سواری تیم‌های بعدی هستند. تا هشتم مرداد اعزام داریم که کشتی و کاراته جزو آخرین تیم‌ها هستند. از آن طرف هم بازگشت تیم‌ها 4 مرداد شروع می‌شود و تا 18 مرداد ادامه دارد.

سرپرست کاروان ایران در بازی‌های المپیک در مورد مسائل مالی تیم‌های اعزامی به المپیک اظهار داشت: هم در سال گذشته و هم امسال مشکل مالی نداشتیم. سازمان برنامه و بودجه همکاری نزدیکی با کمیته ملی المپیک و وزارت ورزش داشت. به موقع هم همه اعتبارات را به فدراسیون‌ها ابلاغ کردیم.

سجادی در مورد استعفای دبیر فدراسیون کاراته و ورود کمیته ملی المپیک به این ماجرا، گفت: هم وزارت ورزش و هم کمیته ملی المپیک صحبت کردند، مشکل حل شد. هروی هم مشغول به کار است.

انتهای پیام/

کد خبر: 1599

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 9 =