عباسعلی: تا ثانیه اخر برای پیروزی مبارزه می کنم/ بزرگترین آرزوی من کسب مدال در المپیک است

بانوی کاراته ایران در گفت و گو با سایت کمیته بین المللی المپیک گفت: بزرگترین آرزوی من در کاراته کسب مدال در مسابقات المپیک است.

به گزارش کاراته پرس به نقل از روابط عمومی فدراسیون کاراته، سایت کمیته بین المللی المپیک در گزارشی مفصل به بررسی آخرین وضعیت حمیده عباسعلی کاراته کای المپیکی ایران پرداخته است.          

در این گزارش که همراه با گفت و گویی با خود عباسعلی بوده، به چگونگی کسب سهمیه المپیک توسط کاراته کای کشورمان در فینال رقابت های کاراته وان اتریش اشاره شده است، مبارزه ای که عباسعلی توانست حریف ایتالیایی خود را ۲ بر یک شکست دهد اما از ناحیه زانو دچار مصدومیت شود.      

عباسعلی درباره این مصدومیت گفت: مسابقات اتریش واقعاً استرس زا بود. من می دانستم با کسب مدال طلا می توانم سهمیه المپیک را بدست اورم. البته آسیب دیدگی در ورزش حرفه ای امری اجتناب ناپذیر است ولی وقتی در آستانه مهمترین رویداد ورزشی این اتفاق رخ می دهد، فشار زیادی به ورزشکار وارد می شود.   

ملی پوش المپیکی ایران در ادامه صحبت هایش با سایت کمیته بین المللی المپیک، یاداور شد: تمام تلاش و برنامه ریزی من برای موففیت در المپیک است. پیش از این چنین برنامه ای را برای رقابت های کسب سهمیه داشتم و موفق شدم.           

دارمده مدال نقره و برنز رفابت های جهانی کاراته در سالهای ۲۰۱۴ و ۲۰۱۶ افزود: پس از مصدومیت شدید زانو هرگز ناامید نشدم زیرا به موفقیت در المپیک باور دارم. البته در این بین تعویق رقابت های المپیک برای من خبر امیدوار کننده ای بود.

عباسعلی در بخش دیگری از صحبت هایش با معرفی مادر خود به عنوان "قهرمان زندگی اش" عنوان داشت: مادرم قهرمان اصلی زندگی من است. او علاقه داشت دخترانش ورزشکار شوند، به همین دلیل در کودکی نام من و خواهرم را در یکی از باشگاه ای نزدیک خانه مان ثبت نام کرد. آن اوایل علاقه ای به کاراته نداشتم اما در ادامه علاقه مند شدم.    

دارنده مدال طلا و برنز بازیهای آسیایی در سالهای ۲۰۱۴ و ۲۰۱۸ درباره ویژگی برجسته خود در کاراته گفت: بزرگترین قدرت من در مسابقات داشتن صبر و امید است. من تا ثانیه های آخر برای رسیدن به موفقیت تلاش می کنم و همیشه سعی می کنم بهترین عملکرد را داشته باشم.     

عباسعلی در پایان عنوان داشت: سالها قبل هرکسی از من می پرسید بزرگترین آرزوی تو چیست، می گفتم کسب مدال در المپیک اما چون کاراته در المپیک نبود تصور میشد به ارزویم نمی رسم. ولی حالا با حضور کاراته در مسابقات المپیک توکیو می توانم رویایم را به واقعیت تبدیل کنم.

کد خبر: 370

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 1 =