۶ آبان ۱۳۹۹ - ۱۶:۴۸
کان‌ذن‌ریو

کان‌ذن‌ریو یکی از سبک‌های ایرانی کاراته‌ بوده که به معنای روش کامل است و تعادل کامل بین دست و پاها از اساس اولیه این سبک است.

کان‌ذن‌ریو یکی از سبک‌های ایرانی کاراته‌ بوده که به معنای روش کامل است و تعادل کامل بین دست و پاها از اساس اولیه این سبک است. این سبک به جهت قدمت فعالیت آن توسط فدراسیون کاراته ایران به رسمیت شناخته می‌شود. بنیان‌گذار این سبک در ایران، زنده یاد فرهاد وارسته نام دارد که وی تنها ایرانی دارای کمربند مشکی دان ۱۰ در کاراته بود.

شینان وارسته تحت تاثیر سنسی کوری هیساتاکا چندین سبک مختلف هنرهای رزمی را مورد مطالعه قرار داد. هدف شینان ایجاد یک سبک بدون محدودیت و نقطه ضعف بود. در سال 1968 در ایران سبک  کان ذن ریو توسط شینان واراسته تولد یافت. کان ذن ریو اساسا تکامل و ترکیب سه سبک اصلی کاراته شورینجی ریو که توسط کوری هیساتاکا (Kori Hisataka) تاسیس شده است؛ وادو-ریو که توسط هیرونوری اوتسوکا (H. Ohtsuka) تأسیس شده و گوجوریو که توسط (Chōjun Miyagi) تاسیس شده است. شورینجی ریو بر جنبه های عملی کاراته تاکید دارد. این همان Kumite است که نیاز به استفاده از هیچ تجهیزات حفاظتی ندارد. شورینجی ریو به پیشرفت زیاد و استفاده از ضربات امتیازآور نیاز دارد. وادو-ریو نیاز به روان بودن حرکات و استفاده از حرکات دفاعی دارد. Go-Jyu-Ryu تاکید بر سرعت و تحرک دارد. ترکیبی از این سه سبک است که Kan-Zen-Ryu را می سازد به طوری که اگر کاملا اجرا شوند منحصر به فرد و خاص است.

کد خبر: 526

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 10 =